Перед тим, як почати сушку дерева в камері, її потрібно вичистити. Обов'язково потрібно прогріти камеру за допомогою сухого повітря, тоді не виникне конденсат на внутрішньому устрої і огородженні сушильної камери. Операції, з яких складається процес сушіння пиломатеріалу потрібно обов'язково виконати одна за одною, щоб процес сушіння деревини пройшов правильно:

Початковий нагрів деревини, проводиться тоді, коли вона вже завантажена. Її нагрівають до високих температур і влаштовують середовище підвищеної вологості. Це робиться для того, щоб деревина збереглася цілою і не мала внутрішніх напружень. Тому швидкий прогрів проводиться без випарів вологи з деревини. В сушильні камери для пиломатеріалів подається гаряча пара, при вже досить підвищеній температурі. Процес відбувається при працюючих вентиляторах, а також калориферах. При цьому обов'язково потрібно закрити припливно-витяжні патрубки. Важливо прогріти пиломатеріал по його товщині і приготувати до того, що з нього буде випаровуватися волога. Початок прогріву пиломатеріалу починається тоді, коли температура в камері буде дорівнювати температурі, яку повинна придбати деревина в кінці прогріву. На цьому етапі вже не можна знижувати температуру, а також не можна різко зменшувати вологість в сушильній камері, інакше пиломатеріал потріскається. Пиломатеріал з сосни потрібно прогрівати в літній період - 1-1,5 години, а в зимовий - 1,5-2 години, час вказано на один сантиметр товщини.

Сушка - цей етап починається відразу після початкового прогріву, але перехід до сушіння відбувається поступово. У сушильній камері необхідно встановити і підтримувати певні параметри сушильного агента (повітря). Регулювання температур відбувається за допомогою відкриття жалюзі, а підвищення температури відбувається із закриттям припливно-витяжних патрубків. Коли потрібна ступінь насиченості все ще не досягнута, через парогенератор в камеру подається пар. Але не можна подати пар, якщо відкриті припливно-витяжні патрубки. У випадку, коли є необхідність охолодити сушильний агент в камері, то потрібно вимкнути генератор пари і відкрити патрубки.

Вологообробка проводитись при переході з етапу сушки на третій, завершальний етап. У сушильній камері підвищується температура і вологість за допомогою пари. Потрібно обов'язково включити калорифери і вентилятори. Але при цьому патрубки повинні бути закриті. Температура повинна бути підвищена на 5-8 ° С, ніж при стадії сушіння пиломатеріалу, але не більше, ніж 100 ° С.

Завершення сушіння. Цей етап включає в себе вирівнювання кінцевої вологості деревини так, щоб недосушена деревина висохла, а та, яка трохи пересушилася - зволожилася. Температурний режим такого охолодження дерева піднімається на 5-6 ° С, ніж температура останнього етапу сушіння, але не більше ніж 100 ° С. Насиченість повітря буде дорівнювати середній заданої кінцевої вологості + 1%. Тривалість охолодження до 30-40 ° С - 2 години на 1 см. Деревини. Якщо охолоджується товстий пиломатеріал, то потрібно пустити в сушильну камеру маленький, але постійний приплив пара, щоб верхній шар пиломатеріалу НЕ пересох.

Залишились питання